Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chemical'ın dişci macerası

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Geçen gün dişimde bi boşluk hissettim
Bi baktım çürük olmuş kocaman delinmiş içine rahat kürdan sokuyorum öle yani:)
Sonra arkadaşımın babası olan bi dişciye gittik baktı önce hmm dedi saymaya başladı 1 2 3 4 5 6 7 8 dedi.
"Ney?"
"8 Diyorum 8 tane çürüün var 7 si daha çok büyümemiş"
"Nasıı yani yuh yahu"
"Ee sen çok kola içiyosun sanırım"
"Biraz(günde 1 litre en az:D)"
"Hmm bunların hepsine dolgu yapmassan 7 ay sonra belediye çukuruna döner"
"E tamam"
Evet inanılmaz olay:)
Sırf koladan (biriki abucubur yerim ama) 8 tane çürüğüm var:) feci bişi ben bide diş fırçalamayı unutuyorum hep onunda kutsal katkılarıyla ağzım çürük doldu
Şimdi bunları tek tek delicek dişcimiz orası tamamda
ben uyuşturucu iğnelere dayanamıyorum! iğnesine bişi diil beni delirten eve gidince devam eden 2 saatlik hissizlik ve iğnenin etkisi geçince dişimin ağrı yapmaya devam edebilmesi! deliriyorum bu ikisine!(dişcide ağrıya devam edince 2 3 matkap darbesi ile ağrıyı kesiyo)
Şimdi gittik bugün(yoksa dünmü? uyumuyorum bu aralar gene)
Oturduk koltuğa iğne felam yaptırmadım ben ama 8 delik delicek azmı be! 1 felan olsa neyse dayanmak kolay ama sonra delmeye başladı çürüğe matkap deydii an bayağı acıyo.
*!İİiİuup iiiiuupp iiiuup Viiiii iiiuupp*
*!çürüğe gelir*
"AHW!"
Böle böle yarısından çoğu delindi (yarın gine delecek)
Sonra içlerine geçici dolgu yapıldı
Sonra babamında dişlerinde bişiler varmış oda oturdu yani ailece rot balans yaptırdık:) o sırada ben boşta kalınca direk elim envayi çeşit iteme gidiyo tabi
Ultraviyole lazeri vardı bitane dolgu dondurmaya yarayan:) en güzeli oydu vallahi camdan dışarı tutuom paso (dümdüz lazer diil:)) geçenler felam bakıyo mor mor nelanbu diye:) sonra örendim 20sn den uzun süre dokuya tutarsan derini öldürmeye başlarmış ben yusuf direk bırakdım elimden:) sonra bide hava üflüyen bişi vardı onla babamın saçlarını felan dalgalandırdım zevkli ya bişileri kurcalamak:)
sonra tam dişciden çıkarken ben tövbe dedim bidaha kola ve şekere...
İnanılmaz çürük yapıyor koladaki asit ve şeker birleşşince süper çürük yaratıyor üzerine bide abur cubur ye ohh tamam dişçiyle işiniz var demek:) bence dişlerinizi seviyorsanız kolayı gazozu şekerli asitli içecekleri ve abur cuburları kesmelisiniz çünkü ne kadar şeker yerseniz çürümeyi o kadar büyütürsünüz.
Bide şimdi damaklık yaptırıyorlar vampirlikden çıkarıcaklar beni normal telden daha iyimiş çünkü daha şekli sabit bişi damaklık ve ben sürekli tele kıl olup sökmeye çalışıcağımdan damaklık takacam:)
Not:Azı dişlerinin üstündeki çıkıntıların kenarlarında kahverengi çizgiler görürseniz o bir çürükdür dişciye gitmeyince çok fena olur ben bunu bilmiyordum ve o çizgiler delinince dişin içi tamamen çürük çıkıyor çok kötü bişi[hline]Eda'nın anısına (1984-Hala yanıyo)
EdaaaaAaaa Çoook iiyi bir ablaaydııı Ühü oof be edaaaaa..
Keşkee evdeee yakacak birşeyler olsaaydıııı ühü ah be edaaaa..
Espiriyi anlamadım

Sosyal ağlarda paylaş

Yazıları okumadım açıkçası sadece şunu sölicem.. ne olursa olsun günde 3 öğün dişlerinizi fırçalayın..Dişimde bir çürük var çelik dolgu azı dişimde o da küçük yaşlarda oldu o günden beri en hassas olduğum konusu diş konusudur..[hline]KinGpiN the striked sazan
Emaleth, 07 July 2003 16:49 tarihinde demiş ki:
kafana terlik yiye yiye beynin sulanmış senin iyice.
antin, kuntin, gugurigu filan...
Sosyal ağlarda paylaş

dişçiye hiç gitmedim. genelde 3 4 kişiden dayak yediğimde bazı dişlerim kırıldığı için diş doktoruyla işim olmadı.[hline][ quote ]
.[ hline ][ quote ]infected, 02 August 2003 23:36 tarihinde demiş ki:
infected, 30 July 2003 22:52 tarihinde demiş ki:
gitmiş içerden de televizyon sesi geliyo içerdeki televizyona gitti diye gitmiş

şahsen yaptığım bir salaklık olup, telif hakkı yoktur, her isteyen kullanabilir.[ hline ] [ /quote ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ARIZA, 10 August 2003 02:00 tarihinde demiş ki:
dişçiye hiç gitmedim. genelde 3 4 kişiden dayak yediğimde bazı dişlerim kırıldığı için diş doktoruyla işim olmadı.[hline][ quote ]
.[ hline ][ quote ]infected, 02 August 2003 23:36 tarihinde demiş ki:
infected, 30 July 2003 22:52 tarihinde demiş ki:
gitmiş içerden de televizyon sesi geliyo içerdeki televizyona gitti diye gitmiş

şahsen yaptığım bir salaklık olup, telif hakkı yoktur, her isteyen kullanabilir.[ hline ] [ /quote ]

arızasın sen zaten :D[hline]mix online gaming cmmnty
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical kardeş aynı kaderi bende 4 sene önce yaşadım hatta çok daha beterini yaşadım. Benim dişlerim genetik olarak dayanıksız nerden anlıyosun derseniz 8 yıldır günde 3 defa diş fırçalamama rağmen dişlerimin son sürat çürümeye devam etmesidir. Lise yıllarında arka dişlerimin halinden doğru dürüst katı yemek yiyemez hale gelince bende dişçiye gitmiştim. Önceden yaptırdğım bir dolgu da düşmüştü. Durum tam içler acısıydı.
Dişlerimin nerdeyse yarısı çürüktü ve bunlardan 4 tanesi de kanal tedavsi olması gerekiyordu.
Kanal tedavisi ileri derecede çürüklerde yapılan son müdaheledir dişin sinirlerini alırlar ve dolgu yaplır (diş artık ölüdür orası ayrı)
Zaten dişçilerle aram hiç iyi değildi (6 yaşımda bir dişçinin parmağını ısırmışım :) ) Hergün dişçiye gitmeye başladım önce kanal tedavisinden başladı o mini matkapla dişlerime girişti. (Tedavi sırasında kesinlikle anestezi kullanmadım durumu imzamdan anlarsınız)
Resmen Rambo 2 deki işkence sahnesine dönmüştü olay (yoo hayır olaydan zevk almıyordum :) ) Dişi iyice kıvamına getirince (dişin güçsüz ksımlarını yonup sırf sağlam kısımları bırakınca) İşi en zevkli kısmına geçtik Sinirleri alma.
Yanılmıyorsam arka dişlerin herbirinin altında 4 tane sinir ucu var bunlar dişin köküyle bağlantılı. Çürük çok ileri gittiği için kök mök kalmamış anlayacağınız. Ultra mini hatta iğneye benzeyen bir tiribüşon (hani şu şarabın mantarını çıkartmada kullandıkları alet) onun gibi kıvrımlı ve iğne kalınlığında bir şeyi dişnize sokup sinire dolayıp bir anda çekiyor. O duygu inanılmaz ( yoo kesilkile zevk almıyorum, yoksa alıyormuydum :-P)
Bunu her diş için 4 defa tekrarlıyor siz de o sırada "Acı yok rocky! Acı yok!" diye motive oluyorsunuz. :)
Diğer dolgular bunlara oranla çok kısa sürdü. sonuçta daha sağlıklı bir ağza sahip olmuştum ama bu dolgular cenemi iki kat ağırlaştırmıştı :) (dolgunun içindeki madde amalgam + civadır)

Bunları niye anlttın derseniz ben de ders olsun diye anlattım derim. Hoş benim dişlerim doğuştan dayanıksız o yüzden ne kdar fırçalsamda fayda etmiyor 1-2 sene içinde hepsini yaptıracam ama siz elinizde fırsat varken dişlerinize iyi bakın. (diş macunu reklamı gibin oldu :) ) Çünkü hiç bir takma diş aslının yerini tutamaz. Son olarak Chemical sana geçmiş olsun diyorum.
Dikkat et yakında bu matkap vızıltısından zevk almaya başlayabilirsin. :)[hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

ilk defa böle bişi açıyorum yahu
İyne iplik?
onuda açıcam
oda yarın:)[hline]Eda'nın anısına (1984-Hala yanıyo)
EdaaaaAaaa Çoook iiyi bir ablaaydııı Ühü oof be edaaaaa..
Keşkee evdeee yakacak birşeyler olsaaydıııı ühü ah be edaaaa..
Espiriyi anlamadım

[Bu mesaj Chemical tarafından 10 August 2003 04:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya benımd e sol ust kosedekı kırıldı ama gıtmeye usenıyorum bu bole yaklasık 6 aydır kırık baska bı dolgu ıcın gıttım onu yaptı dedı bı ara gel unuda yapalım gıtmeye usenıyorum yok bole bıse y arada o delıge yemek gırınce cok kotu oluyo sonra kurdan 3 saat onu cıkarmaya ugrasıyorum[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...